Biz Torosların ve Konya Ovası’nın kaliteli sütlerini yerli ve yabancı pazarlara kendi yorumumuzla sunmak için Karaman’a gelmiş, tecrübeli sütçüleriz. İyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Yabancı sermaye yatırımı olan Slava Süt bir yandan Süt Tozu, Rennet Kazein ve Sodyum Kazeinat gibi ürünlerle endüstriyel pazara hitap ederken diğer yandan Peynir Çeşitleri, Labne, Kaymak, Tereyağı gibi ürünleriyle son tüketiciye ürün üretmektedir.
2015 yılından itibaren Karaman Organize Sanayi bölgesindeki fabrikasında faaliyet gösteren kurulu kapasitesi günde 1.000 ton süt işlemeye müsait olan Slava Süt, uluslararası standartlarda üretim yapan, ISO 22.000, BRC, Helal belgelendirmelerine sahip bir firmadır. 
 

Tüm kıtalarda ihracat iddiası olan Slava Süt çeşitli milletlerden çalışanlarıyla uluslararası bir kimlik sergilemektedir. İç Anadolu bozkırlarının Toros dağlarıyla kucaklaştığı Karaman ilinin, çevresinde 200 km çapında günlük toplam 2500 ton çiğ süt üretimi vardır. Güneyde 255 km mesafede bulunan Mersin limanı ihraç imkanı açısından oldukça elverişli bir limandır. Karaman Organize Sanayi Bölgesi içinde bulunan Gümrük ise ihraç işlemleri için büyük kolaylık arz etmektedir. Karaman ili 250 bin kişilik nüfusu ile orta büyüklükte bir şehirdir. Şehirde sanayiye personel yetiştirecek teknik liseler ve bir üniversite vardır.

Kişisel bilgilerin korunması Belgemizi İndirmek İçin tıklayın.